Blog

Esenciální oleje, které vám zpříjemní svátky

Esenciální oleje, které vám zpříjemní svátky

Tradice utvářejí prosinec jako třpytivou sněhovou kouli, která zdobí zbytek roku. Nemůžeme si pomoct, ale zbožňujeme výjimečné chvíle, svítící světla, výměnu dárků, třpytivou, klidnou atmosféru padajícího sněhu, perníčky s dětmi a samozřejmě senzační sváteční vůně!


10 nejlepších esenciálních olejů pro vaši pleť

10 nejlepších esenciálních olejů pro vaši pleť

Pokud jste nikdy nepoužívali éterické oleje lokálně, přicházíte o jejich uklidňující a zkrášlující účinky.
Desítky esenciálních olejů mají zklidňující, čisticí, zvláčňující a čisticí účinky na pokožku, ale které z nich jsou nejlepší? Jistě, záleží na vašich preferencích a typu pleti, ale těchto 10 esenciálních olejů patří k těm nejlepším, které jsou pro pleť k dispozici.


Krocan pečený na citrusovém a bylinkovém másle

Krocan pečený na citrusovém a bylinkovém másle

Krocan je spojen především s časem pozdního podzimu a Vánoc. Ale pochutnat si na něm můžete i v průběhu celého roku. Pojďte si společně s námi připravit tento výjimečný pokrm plný chuti a vůní.


Péče o budoucnost kadidla

Péče o budoucnost kadidla

Kadidlovou pryskyřici si od pradávna cenily nejrůznější civilizace jako Egypťané, Asyřané, Peršané, Makedonci a Kušité. Nejznámější je, že ji jako symbol božství přinesl Ježíšovi jako dar jeden ze tří Mudrců, kteří přišli z Arábie, jak je popsáno v původním hebrejském Matoušově evangeliu.

Kadidlové pryskyřice jsou již po tisíciletí vyhledávány a dodnes zůstávají klíčovou složkou toho, co je považována za nejstarší globální dodavatelský řetězec na světě. Tento dva tisíce let starý řetězec je často označován jako kadidlová stezka. 2000 kilometrů dlouhá obchodní cesta je stará přibližně 5 000 let.


Směsi do difuzérů pro každou místnost

Směsi do difuzérů pro každou místnost

Každá místnost ve vašem domě, bytě nebo apartmánu má svůj účel, a někdy dokonce více účelů. Difuzér může být skvělým doplňkem každé místnosti ve vaší domácnosti, který vytvoří požadované prostředí. Dává vám také možnost kreativně pracovat s oleji a dozvědět se více o tom, jak na vás různé vůně působí.

 


Zdravý dýňový koláč

Zdravý dýňový koláč

Dýňový koláč má dlouhou historii spojenou s podzimem. Tato sladká pochoutka je symbolem sezóny, kdy dozrávají dýně na polích. Tentokrát vám přinášíme recept na jeho zdravou verzi. Jste připraveni na něco nového?


EMOCIONÁLNÍ EVOLUCE PRO MUŽE

EMOCIONÁLNÍ EVOLUCE PRO MUŽE

"Přenes se přes to." "Vzmuž se."

"Nikdo nechce poslouchat o tvých pocitech."

Podobné hlášky známe až příliš dobře. Ale potlačování svých pocitů nepřináší nic dobrého a může být velmi škodlivé pro muže i jeho okolí. Navzdory společenským mýtům, kulturním očekáváním a škodlivému stigmatu, muži nejsou bez emocí. Cítí stejně hluboce a intenzivně jako ženy, ale projevy jejich emocí mohou být méně očekávány nebo, upřímně řečeno, hůře přijímány a přiznávány.


Skořicové rolky s divokým pomerančem

Skořicové rolky s divokým pomerančem

Nic nevypovídá o pohodě tak jako domácí skořicové rolky. Ať už chcete připravit dokonalou víkendovou snídani pro svou rodinu, nebo se snažíte někomu zpříjemnit den teplou, trochu mazlavou domácí dobrotou, tyto skořicové rolky s olejem z divokých pomerančů jsou tím pravým.


Nejlepší esenciální oleje pro začátečníky

Nejlepší esenciální oleje pro začátečníky

Jste nováčkem v oblasti esenciálních olejů? Nevíte, jak začít? Protože existují desítky různých typů olejů, několik způsobů použití a bezpočet výhod, které přináší používání esenciálních olejů, může to pro začátečníky být matoucí.


Jak mít pohodový podzim pomocí dōTERRA

Jak mít pohodový podzim pomocí dōTERRA

Páni! Věřili byste tomu, že je tady zase podzim?

Teploty klesají a pro děti nastal čas vrátit se do školy. Znamená to, že naše děti, které si každý den hrály venku, teď budou většinu času trávit ve třídách s dalšími 30 dětmi. Znamená to více stresu v našich domácnostech,  když se snažíme zvládnout domácí úkoly a mimoškolní aktivity. Také to bohužel znamená, že se začínáme potýkat s některými sezónními nemocemi, protože se mění počasí a začínáme trávit více času uvnitř.

Další

Rádce

Jak vyčistit pračku pomocí několika základních surovin

Jak vyčistit pračku pomocí několika základních surovin

Pračka je živnou půdou pro nejrůznější druhy plísní, hub a mýdlových usazenin. Pračky s předním plněním mohou být obzvláště problematické. Určitě máte zkušenost s tím, že jste pračku otevřeli a cítili nepříjemný zápach. Existuje mnoho preventivních opatření, která můžete učinit, abyste měli pocit, že vaše oblečení je při každém praní čisté a svěží.