Esenciální oleje pro soustředění a paměť

Esenciální oleje pro soustředění a paměť

Víme, že abychom mohli co nejlépe splnit jakýkoli úkol, musíme se umět soustředit. Ironií je, že právě ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujeme, se nám obvykle nedaří soustředit vůbec. Dopřejte svému mozku další pomoc, kterou potřebuje, tím, že budete dodržovat rutinu, která vám pomůže dostat se do stavu soustředění. Taková rutina může zahrnovat vytvoření potřebné atmosféry a omezení rozptylování. V každé fázi soustředění mohou pomoci různé esenciální oleje.


Jsou esenciální oleje bezpečné pro psy a kočky?

Jsou esenciální oleje bezpečné pro psy a kočky?

Pokud jste se někdy ptali: "Jsou esenciální oleje bezpečné pro psy a kočky?", jste na správné adrese. V posledních letech vzrostla popularita těchto přírodních olejů rostlinného původu díky jejich používání v aromaterapii, integrativní medicíně a dalších oborech. V tomto článku vám vysvětlíme základní informace o esenciálních olejích, které z nich mohou být potenciálně nebezpečné pro zvířata ve vaší domácnosti a co dělat, pokud váš mazlíček vykazuje známky otravy esenciálními oleji.


Sezónní alergie - jak je lépe zvládnout za pomocí esenciálních olejů

Sezónní alergie - jak je lépe zvládnout za pomocí esenciálních olejů

A je to tady zase! Jaro, kvetoucí stromy, květiny, trávy, brzy přijde na řadu sečení trávy a seno. Naše alergie jásají a my se děsíme, jak všechny ty podráždění a alergické reakce ustojíme. 

Alergickou rýmou neboli sennou rýmou trpí mnoho lidí, v Česku přibližně 10% populace. Milion Čechů trpí příznaky sezónní alergie jako je slzení očí, kýchání, rýma, bolesti hlavy a zhoršený čich. Naštěstí existují esenciální oleje, které mohou posloužit jako přírodní a bezpečný způsob prevence a léčby alergických reakcí.