Blog

Kardamon

Kardamon

Aromatické koření s pestrým kulturním vlivem. Nejen do kuchyně přináší výraznou chuť, ale i historii bohatou na tradice. Podíváme se na původ, použití i zdravotní výhody tohoto exotického koření.


Celozrnný banánový chléb

Celozrnný banánový chléb

Vstupte do světa lahodných vůní a  křupavé krustičky s naším receptem na banánový chléb. Tato jednoduchá, ale osvěžující pochoutka s vůní i chutí banánů se vám bude rozplývat na jazyku. Jsme si téměř jisti, že okouzlí vaše chuťové pohárky a budete ho péct znovu a znovu.


BUDOVÁNÍ VAŠÍ VNITŘNÍ KRÁSY

BUDOVÁNÍ VAŠÍ VNITŘNÍ KRÁSY

Máte někdy pocit, že by vaše vnitřní já potřebovalo změnit? Věnujete denně tolik času kosmetickým rituálům, kolik věnujete pozitivní sebekázni nebo službám?
Všichni se staráme o vnější krásu. To je jen část lidského bytí. Ale pokud záměrně věnujete tolik času práci na svém nitru stejně jako na svém zevnějšku, pravděpodobně zjistíte, že je mnohem snazší žít spokojeně a sdílet své světlo se světem.
Pokud máte pocit, že by vaše péče o vnitřní krásu potřebovala vylepšit, zde jsou tři návyky, které vám pomohou začít.


Nejlepší esenciální oleje pro cvičení

Nejlepší esenciální oleje pro cvičení

Cvičíte rádi, nebo se musíte pokaždé vláčet do posilovny? Ať tak či onak, cvičení je nezbytné pro udržení zdravého životního stylu. Při samostatném použití nabízejí esenciální oleje mnoho výhod pro tělo. V kombinaci s pravidelným cvičením a správným stravováním mohou být esenciální oleje významnou součástí zdravého životního stylu. Pro ty, kteří chtějí zlepšit svůj zážitek z cvičení, pečovat o tělo před a po cvičení a rádi používají přírodní produkty, mohou být esenciální oleje dokonalým společníkem při jakémkoli cvičení.


Dokonalý dárek

Dokonalý dárek

Když vaše děti ráno spěchají ze dveří, můžete sice být fyzicky přítomni s batohy a svačinami v pytlích, ale s hlavou plnou dnešních úkolů jste mentálně někde jinde.

Balancování mezi každodenními povinnostmi a duševní prací je boj, kterému čelíme všichni. Přesto, když se odmlčíme a skutečně se vžijeme do okamžiku, ve kterém se nacházíme s lidmi kolem sebe, může být tím největším darem, který můžete dát sobě i ostatním.


Čokoládové sušenky s ořechovým máslem

Čokoládové sušenky s ořechovým máslem

Čokoláda, to je pro mnohé znás symbol sladkého pokušení. Kdy jindy si zahřešit než během vánočních svátků.  Pojďme si společně připravit lahodné čokoládové sušenky, které můžete připravovat nejen na Vánoce, ale i během celého roku.


Esenciální oleje, které vám zpříjemní svátky

Esenciální oleje, které vám zpříjemní svátky

Tradice utvářejí prosinec jako třpytivou sněhovou kouli, která zdobí zbytek roku. Nemůžeme si pomoct, ale zbožňujeme výjimečné chvíle, svítící světla, výměnu dárků, třpytivou, klidnou atmosféru padajícího sněhu, perníčky s dětmi a samozřejmě senzační sváteční vůně!


10 nejlepších esenciálních olejů pro vaši pleť

10 nejlepších esenciálních olejů pro vaši pleť

Pokud jste nikdy nepoužívali éterické oleje lokálně, přicházíte o jejich uklidňující a zkrášlující účinky.
Desítky esenciálních olejů mají zklidňující, čisticí, zvláčňující a čisticí účinky na pokožku, ale které z nich jsou nejlepší? Jistě, záleží na vašich preferencích a typu pleti, ale těchto 10 esenciálních olejů patří k těm nejlepším, které jsou pro pleť k dispozici.


Krocan pečený na citrusovém a bylinkovém másle

Krocan pečený na citrusovém a bylinkovém másle

Krocan je spojen především s časem pozdního podzimu a Vánoc. Ale pochutnat si na něm můžete i v průběhu celého roku. Pojďte si společně s námi připravit tento výjimečný pokrm plný chuti a vůní.


Péče o budoucnost kadidla

Péče o budoucnost kadidla

Kadidlovou pryskyřici si od pradávna cenily nejrůznější civilizace jako Egypťané, Asyřané, Peršané, Makedonci a Kušité. Nejznámější je, že ji jako symbol božství přinesl Ježíšovi jako dar jeden ze tří Mudrců, kteří přišli z Arábie, jak je popsáno v původním hebrejském Matoušově evangeliu.

Kadidlové pryskyřice jsou již po tisíciletí vyhledávány a dodnes zůstávají klíčovou složkou toho, co je považována za nejstarší globální dodavatelský řetězec na světě. Tento dva tisíce let starý řetězec je často označován jako kadidlová stezka. 2000 kilometrů dlouhá obchodní cesta je stará přibližně 5 000 let.

Další

Rádce

Jak vyčistit pračku pomocí několika základních surovin

Jak vyčistit pračku pomocí několika základních surovin

Pračka je živnou půdou pro nejrůznější druhy plísní, hub a mýdlových usazenin. Pračky s předním plněním mohou být obzvláště problematické. Určitě máte zkušenost s tím, že jste pračku otevřeli a cítili nepříjemný zápach. Existuje mnoho preventivních opatření, která můžete učinit, abyste měli pocit, že vaše oblečení je při každém praní čisté a svěží.