Milý zákazníku, z důvodu dovolené ve dnech 15. - 23. 6. 2024 může dojít ke zpoždění ve zpracování Vaší objednávky. I tak uděláme maximum, abychom Vám zboží doručili co nejdříve. Děkujeme za důvěru a přejeme hezké dny. VONIMESi.CZ

Nejlepší esenciální oleje pro začátečníky

Jste nováčkem v oblasti esenciálních olejů? Nevíte, jak začít? Protože existují desítky různých typů olejů, několik způsobů použití a bezpočet výhod, které přináší používání esenciálních olejů, může to pro začátečníky být matoucí.

Zde jsou tři z nejoblíbenějších esenciálních olejů doTERRA a několik nápadů pro začátečníky, jak je používat:

Víte, jak si poradit s citronovým olejem?

Citronový olej s širokou škálou použití by měl být jedním z vašich prvních nákupů, když začnete používat esenciální oleje. doTERRA Citronový olej se získává z kůry citronu a obsahuje výhody, jako jsou čisticí vlastnosti a povzbuzujícíí, energizující vůně, která může pomoci zlepšit náladu. Citronový esenciální olej je jedním z nejprodávanějších olejů společnosti doTERRA, protože existuje nespočet snadných způsobů, jak začlenit používání tohoto oleje do každodenního života.
Zde je několik nápadů, jak citronový olej používat:

 •  Přidejte několik kapek citronového oleje do rozprašovače s vodou a použijte jej k postříkání a vyčištění pracovních desek a povrchů v celé domácnosti.
 •  Dejte několik kapek citronového oleje do difuzéru esenciálních olejů, abyste podpořili povznášející prostředí.
 • Přidejte citronový olej do sklenice vody, abyste přirozeně pročistili tělo a podpořili trávení.*
 • Umyjte si ruce citronovým olejem s teplou vodou, abyste odstranili lepkavé zbytky nebo mastnotu z pokožky.
 • Přidejte citronový olej do svých oblíbených dezertů pro extra zvýraznění chuti.

Levandulový olej

Další oblíbený olej zákazníků společnosti doTERRA, Levandulový olej, má mnohostranné využití v každodenním životě. Uklidňující květinová vůně levandulového oleje z něj dělá ideální olej pro rozptýlení v domácnosti, zejména když si chcete vytvořit klidné prostředí. doTERRA Levandulový olej se získává z květu levandule a poskytuje výhody, jako je schopnost zklidnit podráždění pokožky, podpořit klidný spánek* a zmírnit pocity napětí.* 

příklady použití levandulového oleje:

 •     Použijte levandulový olej k podpoře pocitu čistého dýchání a otevřených dýchacích cest.
 •     Zařaďte levanduli do své péče o pleť, abyste snížili výskyt příležitostných nedokonalostí pleti.
 •     Přidejte několik kapek levandule na polštáře, lůžkoviny nebo na chodidla před spaním, abyste podpořili prostředí příznivé pro spánek.
 •     Vnitřně užívejte levandulový olej, který pomáhá snižovat pocity úzkosti.*
 •     Smíchejte levandulový olej s vodou v lahvičce s rozprašovačem a postříkejte oblečení, ložní prádlo nebo nábytek, abyste získali čistou a osvěžující vůni.
 •     Přidejte několik kapek levandulového oleje do šamponu nebo kondicionéru, aby pokožka hlavy vypadala čistě a zdravě.

Mátový olej

Díky své silné povaze a mnoha způsobům použití patří olej z máty peprné doTERRA k těm, které rozhodně chcete mít ve své sbírce esenciálních olejů. Mátový olej, získávaný z listů rostliny máty peprné, je známý svou mátovou, osvěžující vůní, která může být povzbuzující a energizující. Mezi hlavní přínosy mátového oleje patří jeho schopnost podporovat zdravé dýchání a čistý dech*, přirozeně odpuzovat hmyz a při vnitřním užívání podporovat zdraví trávicího traktu*.*
Více o tom, jak mátový olej používat, se dočtete níže:

 •     Pro zdravé vyplachování úst smíchejte mátový olej s citronovým olejem a vodou a vyplachujte.
 •     Kapku mátového oleje si dejte do dlaně, třete dlaně o sebe a inhalujte pro povzbuzení v polovině dne.
 •     Ráno po probuzení si potřete spánky mátou peprnou pro povzbuzení energie.
 •     Užívejte jednu až dvě kapky mátového oleje ve veganských kapslích pro zmírnění občasných žaludečních potíží*.
 •     Přidejte kapku mátového oleje do svého oblíbeného koktejlu nebo nápoje pro osvěžující chuť.
 •     Přidejte mátový olej do studeného vodního obkladu nebo koupele nohou, abyste se ochladili při přehřátí.
 •     Rozptylujte mátový olej po celém domě, abyste podpořili pocit snadného dýchání.

Pokud jste připraveni vyzkoušet, co vám tyto esenciální oleje nabízejí, zvažte objednání úvodní sady doTERRA. Úvodní sada obsahuje 5ml lahvičky citronového, levandulového a mátového oleje, které vám pomohou začít. 

*Tato prohlášení nebyla vyhodnocena Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Tento výrobek není určen k diagnostice, léčbě, vyléčení nebo prevenci jakéhokoli onemocnění.