Milý zákazníku, z důvodu dovolené ve dnech 15. - 23. 6. 2024 může dojít ke zpoždění ve zpracování Vaší objednávky. I tak uděláme maximum, abychom Vám zboží doručili co nejdříve. Děkujeme za důvěru a přejeme hezké dny. VONIMESi.CZ

Esenciální oleje a domácí mazlíčci

Naše domácnosti jsou často plné toxinů

Možná vás to vždy nenapadne, ale vaše prostředí je také prostředím vašeho domácího mazlíčka. Mnoho běžných čisticích prostředků pro domácnost je plných syntetických chemikálií a toxinů a to, co používáte k čištění podlahy, je to, po čem chodí, spí a hraje si váš chlupatý přítel.

V úvahu je třeba vzít i váš vzduch. Možná vás překvapí, že mnoho vonných produktů - od svíček a osvěžovačů vzduchu až po parfémy - je také plných umělých chemikálií a toxinů. Vdechujete je vy i váš domácí mazlíček.

Snížení toxického zatížení vašeho domova prospívá celé rodině, včetně domácích mazlíčků. Ačkoli může být frustrující přemýšlet o každém jednotlivém výrobku ve vaší domácnosti, který může zvyšovat toxickou zátěž lidí a zvířat, kteří ji s vámi sdílejí, učinit váš prostor ekologičtějším a čistším však nemusí být skličující. Snížení toxické zátěže a nahrazení stávajících výrobků přírodními alternativami je postupný proces.

Je to jednoduché. Packu na to!

Pokud jste připraveni začít odstraňovat toxiny z vašeho prostoru, pak je "vzduch" skvělým prvním krokem. Posbírejte syntetické vonné produkty ve svém domě a přečtěte si jejich složení. Co obsahují vaše osvěžovače vzduchu? Pokojové spreje? Svíčky? Pokud se vám nelíbí jejich složení, je načase se jich zbavit a vyzkoušet něco nového.

Rozptylování čistých esenciálních olejů doTERRA je jednoduchý a účinný způsob, jak do svého domova vnést sílu přírody. Stačí voda a několik kapek esenciálního oleje a poté zapnout difuzér. Difuzování je dokonalý, přirozený způsob, jak svůj domov nádherně a příjemně provonět. Nemusíte se spokojit s napodobeninami přírodních vůní. S čistými esenciálními oleji získáte to pravé - přímo z rostliny.

Vhodné vonné oleje i pro naše mazlíčky

Používání esenciálních olejů u zvířat nemusí být složité. Například rozptylování éterických olejů je skvělý způsob, jak bojovat s nepříjemnými pachy domácích zvířat bez nebezpečných chemikálií. Zde je několik vhodných esenciálních olejů pro naše mazlíčky

Levandule

Levandule je známá svými uklidňujícími vlastnostmi a navozuje uklidňující atmosféru jak pro domácí zvířata, tak pro lidi. Difuzujte ji během stresových situací, jako jsou bouřky nebo ohňostroje, nebo ji nakapejte na deku při cestě k veterináři nebo do salonu.

ZenGest Touch nebo Tamer

Tyto předředěné varianty jsou nezbytnou výbavou každého majitele domácího mazlíčka. Pokud má váš mazlíček trochu nepříjemné pocity v bříšku, obě tyto varianty se skvěle hodí k tomu, abyste mu je v nouzi prostě přiložili na břicho.

Copaiba

Tento všestranný esenciální olej může podpořit relaxaci a podpořit správnou funkci svalů a kloubů, zejména když váš mazlíček stárne.

Balance

Tato úžasná směs je také již zředěná a je nejen uklidňující, ale může být užitečná pro uzemnění nebo kdykoli je štěně či kočička nervózní. Lze ji aplikovat lokálně nebo rozptylovat a je skvělá v kombinaci s levandulí.

Cedrové dřevo

Cedrové dřevo, oblíbený odpuzovač škůdců, podporuje pocity snadného dýchání a podporuje uvolněnou atmosféru u bázlivých nebo plachých zvířat.

Kadidlo

Kadidlo je čisticí a zklidňující prostředek, který se výborně hodí při drobných podrážděních kůže a proti zápachu.

Bezpečné používání esenciálních olejů v blízkosti domácích zvířat

Obecně lze říct, že existují tři různé způsoby, jak můžete esenciální oleje používat u domácích mazlíčků a zvířat obecně. Stejně jako u lidí je můžete používat aromaticky, lokálně a vnitřně. A u zvířat obvykle používáme éterické oleje rozptýleně nebo lokálně.

Rozptylování

Zde je několik tipů pro rozptylování esenciálních olejů v blízkosti vašeho domácího mazlíčka:

  • Použijte pouze tři až čtyři kapky esenciálního oleje ve vodním difuzéru. Čisté esenciální oleje jsou neuvěřitelně silné, takže jen několik kapek může naplnit celou místnost jejich vůní.
  • Difuzér umístěte na místo, kde ho zvíře nemůže převrhnout.
  • Při difuzování nechte otevřené dveře do místnosti, ve které je difuzér umístěn, aby váš mazlíček mohl podle potřeby přicházet a odcházet.

Vnitřní užití

Vnitřně oleje obvykle nepoužíváme, pokud se nejedná o konkrétní problém. Ale oleje, které možná nevoní tak dobře nebo jsou trochu ostřejší, jako je On Guard nebo kurkuma, jsou opravdu dobrou volbou pro vnitřní použití. Kurkuma podporuje nervový systém. Je to další opravdu dobrý olej pro celkové zdraví. A On Guard je vhodná směs na podporu imunitního systému. Velmi dobrá pro situace, kdy třeba budete cestovat nebo vaše zvíře musí být ubytováno v chovatelské stanici. Potom tuto směs použijte tři až čtyři dny před odjezdem a pak tři až čtyři dny po návratu domů, abyste se ujistili, že váš mazlíček zůstane pěkně zdravý a bude mít opravdu podpořený imunitní systém.

Použití na pokožku (lokálně) a správný poměř ředění olejů

U psů, koček a malých zvířat platí, že čím jsou menší, tím více je třeba olej ředit. Pro psy obvykle používáme ředění 1 až 2 %. U koček to znamená jednu kapku esenciálního oleje na 100 kapek nosného oleje, například frakcionovaného kokosového oleje. Můžete využít frakcionovaný kokosový olej od společnosti doTERRA, protože není tak mastný jako některé jiné produkty.

Kterým olejů se vyhnout

Existují oleje, od kterých se u psů a koček raději držte dál. Zejména pro psy jsou Melaleuca (Tea Tree), Bříza (Birch) a zimostráz (Wintergreen) trochu moc. A vzhledem k tomu, jakým způsobem oleje metabolizují, metabolizují je velmi pomalu.Od těchto olejů držíme dál, zejména při lokálním použití na pokožce a u psů i při vnitřním použití.

U koček jsou to také tyto tři oleje: elaleuca (Tea Tree), Bříza (Birch) a zimostráz (Wintergreen) . U některých koček se také setkáváme s problémy s respiračními příznaky při použití máty peprné a máty klasnaté (Spearmint). Také je třeba být vždy opatrný s používáním "horkých" olejů jako je Oregano, Tymián, On Guard nebo Skořice.

Nebojte se spolupracovat se svým veterinárním lékařem, veterinářem a případně použítí olej s ním konzultovat.

Zbavte se zápachu přirozenou a ekologickou cestou

Každý, kdo má domácí mazlíčky, ví, že ne vždy je to šeřík a růže. Spousta nevítaných pachů a vůní se s nimi veze. Čisté esenciální oleje doTERRA jsou vynikající i pro tyto případy. Představte si výhody, které vám přinese použití přírodních prostředků k odstranění zápachu po domácích mazlíčcích ve vaší domácnosti, na rozdíl od syntetických přípravků, které možná používáte nyní.

Díky menšímu množství chemikálií a toxinů, které se šíří vzduchem, můžete být klidní, že jste udělali obrovský krok k tomu, aby se váš domov stal přirozenějším prostředím s menším množstvím toxinů, které zatěžují vás i vaše chlupaté členy rodiny.

DYI

Sprej proti otravnému hmyzu

Smíchejte 10-12 kapek cedrového dřeva s frakcionovaným kokosovým olejem nebo vodou v cca 60ml lahvičce s rozprašovačem. Nastříkejte si trochu na ruku a pak psa před odchodem ven pohlaďte po celém těle - zaměřte se na krk, břicho a nohy. Před každým použitím protřepejte.

Zklidnění během bouřky

Smíchejte 10-12 kapek levandule, doTERRA Serenity nebo doTERRA Balance s frakcionovaným kokosovým olejem nebo vodou v 60ml lahvičce s rozprašovačem. Nastříkejte na přikrývku, postel nebo i na ruku pro uklidňující podrbání bříška před děsivou bouřkou nebo jinou stresující událostí. Před každým použitím protřepejte.

Doporučené produkty8